REPORTÁŽ: Ako to vyzeralo na druhom ročníku E-sport Nové Zámky?

Foto: Tomáš Nagy

Na tohtoročnom E-sporte sa zišlo 37 hráčov populárnej hry Clash Royale. Počas turnaja sa nebavili iba hráči, ktorí práve hrali, ale aj ostatní vďaka komentáru k zápasu.

A po roku je to tu zase! Dňa 18.9. pre vás spravodajský portál Som Novozámčan spolu s primátorom mesta Mgr. art. Otokarom Kleinom pripravili  druhý ročník E-sportu Nové Zámky. Oproti minulému roku však nastalo niekoľko zmien, namiesto hier Fortnite a Clash Royale sa hrala iba hra Clash Royale. Hráči hrali zápas po zápase na pódiu v Dome kultúry. Angažovaní však neboli iba tí na pódiu, vďaka komentáru k jednotlivým zápasom boli do atmosféry vtiahnutí aj ostatní účastníci. Dokonca si niektorí z nich vyskúšali  i komentovanie. Turnaja sa zúčastnili žiaci stredných a základných škôl z Nových Zámkov i z okolia. Počas dňa pre nich bolo pripravené občerstvenie a pri odchode dostali žiaci tematický USB kľúč.

„Ďakujem že som sa mohol spoločne s kamarátmi a so známymi z našej obľúbenej hry zúčastniť tak úžasného podujatia ako je E-port nové Zámky. Z atmosféry sme boli všetci nadšení a cítili sme sa tam veľmi dobre. Organizátori svoju prácu vykonávali precízne a boli milí k zúčastneným. Ceny boli super. Ďakujem ešte raz za krásny zážitok,“ hovorí Lionel Šipoš, jeden z účastníkov podujatia.

 

Vyhlásenie víťazov. Foto: Tomáš Nagy

Absolútnym víťazom sa stal Sebastián Vadkerti zo SOŠ Služieb. Na druhom mieste sa umiestnil Patrik Michlian zo SPŠE Nové Zámky. Tretie miesto obsadil Michal Kasák zo SOŠ Stavebnej. Kompletné výsledky zápasov nájdete tu.

E-sport v číslach

  • 37 hráčov
  • z 12 škôl
  • 28 zápasov
  • 3 víťazi

Čo je cieľom podujatia?

Rozhovor s víťazom jedného zo zápasov prvého kola. Foto: www.novezamky.sk

E-sporty sú veľmi populárne a i na Slovensku sa ich počas roka organizuje viacero, pričom najväčším podujatím sú Majstrová Slovenska v elektronických športoch. V Nových Zámkoch sa turnaj hral už druhý rok. Cieľom podujatia je dať priestor žiakom základných a stredných škôl zahrať si svoju obľúbenú hru, spoznať nových ľudí a zabaviť sa. Ak sú hry hrané s mierou, sú dobrým prostriedkom na odreagovanie sa a  na zlepšenie kognitivních a iných schopností. Medzi tohtoročnými účastníkmi bolo mnoho športovcov či inak aktívnych žiakov, pre ktorých je hranie hry prostriedkom na odreagovanie. Účastníkom sa na podujatí páčilo hlavne vďaka dobrej atmosfére, ale aj vďaka príležitosti spoznať nových ľudí a zahrať si. Presne to bolo cieľom podujatia.

Poďakovanie patrí všetkým, ktorí turnaj podporili, sponzorom, dobrovoľníkom, ktorí s prípravou podujatia pomáhali a najmä Mgr. art. Otokarovi Kleinovi, ktorý bol spoluorganizátorom. Dúfame, že sa stretneme i budúci rok!

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU (www.novezamky.sk)