REPORTÁŽ: Filmový kvíz Petra Konečného sa vydaril!

Zažili ste už niekedy profesionálny filmový kvíz?

Napätie by sa dalo krájať, tváre hráčov sa sústredene upierajú na plátno… začína ďalšia kvízová kategória. Ako sa volá ten herec? Kto to režíroval? Čo je to za film? Akú hudbu počujete? Koho sú to fúzy?  Kedy sa narodil Chuck Norris? 🙂

Je ťažké priblížiť úžasnú a zároveň zábavnú a pulzujúcu atmosféru               1. filmového kvízu Petra Konečného, ktorú sme vďaka koordinátorke z ViaTell academy Evke Labayovej mali možnosť dňa 15. novembra zažiť v Nových Zámkoch. Kvíz prebiehal vo veľkej sále Miestneho odboru Matice slovenskej vo večerných hodinách. Do kvízu sa registrovalo 20 tímov, ktoré mali vtipné tematické názvy napríklad: Posledná kvízová výprava, Six in the city, Rýchlo ma zvesilo, Vrčanie jahniat, Lovci odpadov a mnohé ďalšie.

Aj napriek vyše dvojhodinovému programu súťažiaci vytrvali a podľa výrazu tváre sa cítili výborne. Mnohí ocenili inteligentný zábavný večer určený pre všetky vekové kategórie. Do súťaže sa dokonca zapojila aj skupina starších pánov 55+ . Vôbec ste nemuseli byť filmový špecialista alebo notorický návštevník kina (aj keď to nebolo na škodu).

Účastníci si brali domov nielen skvelý pociť, že sa s partiou zabavili, ale aj veľmi príjemný efekt získaných vedomostí. Mnohí dostali chuť doštudovať si tematiku a pozrieť si aj filmy staršieho dáta. Treba povedať, že niektoré kvízové kategórie boli jednoduchšie, iné dostali prezývku „rýchla smrť“ (poznámka organizátora: poloprázdne odpoveďové hárky sa každopádne opravovali rýchlo).

Ako je to v kvízoch zvykom, výherné tímy získali diplom a vďaka sponzorom (Bontonfilm SK, Fajntricko.sk, Kino Mier Nové Zámky) aj zaujímavé vecné ceny. Gratulujeme súťažiacim z tímu Šiesty nezmysel k získaniu 65 bodov a zaslúženému prvému miestu.

Čo dodať na záver?

Ohlas na kvíz bol pozitívny a zrejme nás na jar čaká pokračovanie. Dovtedy, ako to hovorí kvízmajster Peter Konečný, sledujte dobré filmy a seriály. Vyberajte si snímky, ktoré vám poskytnú nielen zábavu a uvoľnenie, ale aj zamyslenie. Možno stojí za zváženie vystúpiť z vplyvu zabehnutých kasových trhákov a nechať sa prekvapiť aj náročnejšími klubovými filmami. Filmy nás inšpirujú, rozosmievajú, vystrašia, dovolia nám snívať, vyvolávajú v nás otázky, ale čo je najdôležitejšie, filmy nás učia byť empatickejšími. Umožnia nám pozrieť sa na človeka so všetkými jeho chybami a prijať ho. Žiadna iná forma umenia neprekročí naše vedomie a smeruje na naše pocity a tajné zákutia duše tak intenzívne, ako to robí film. Keďže ide o veľmi silné a vplyvné médium, je dôležité pre nás rozumieť mu, kriticky ho posudzovať a byť tak jeho aktívnym prijímateľom.

Film nedokáže vyliečiť rakovinu, zachrániť milióny životov, ale môže nám život zmeniť. Vďaka kinematografii spoznávame ľudí, ktorí tu boli pred nami, ktorí žijú okolo nás a čo je najdôležitejšie, spoznávame seba samých. Keď sa najbližšie vyberiete do kina pre svoju dávku zábavy, aspoň na chvíľku to vnímajte ako príležitosť objaviť, aké to je, byť človekom.

Autorka článku: Eva Labayová

Fotogaléria:

Uverejnil používateľ ViaTell Learning Center Streda 21. novembra 2018