ROZHOVOR: Národný týždeň manželstva prichádza!

Už budúci týždeň, 11-17.2019, bude Národný týždeň manželstva. Prinášame Vám rozhovor s o. z. Svetielko, ktoré organizuje aktuálny ročník pre Nové Zámky. 

Prečo Národný Týždeň Manželstva vznikol? Ktorý ročník podujatia bude prebiehať budúci týždeň?

Národný týždeň manželstva je týždenná iniciatíva na podporu manželstva, ktorá prebieha každý rok vo „valentínskom“ týždni. Vznikol v roku 1997 vo Veľkej Británii pod záštitou premiéra Johna Majora a jeho manželky. Na Slovensku sa v roku 2019 koná deviaty ročník. Cieľom NTM je propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka a celú spoločnosť. Manželstvo má výnimočné postavenie vo všetkých kultúrach a národoch. V rámci tohto týždňa môžu rozličné subjekty pripraviť aktivity a podujatia, ktorých cieľom je poukázať na význam manželstva a podporiť páry v budovaní kvalitného manželského vzťahu. Šťastné manželstvo totiž nie je samozrejmosť, ale vzťah, ktorý je potrebné rozvíjať.  Oživením tohtoročnej kampane na Slovensku je zábavná komunikačná hra DUET pre manželov i zaľúbené dvojice.

Kto za projektom stojí?

V jednotlivých mestách to môžu byť rôzne subjekty. V Nových Zámkoch je hlavným organizátorom tohto ročníka o.z. Novozámocké svetielko v spolupráci s niektorými cirkevnými zbormi.

Čo sa bude diať v Nových Zámkoch?

V Nových Zámkoch je pre manželské páry počas tohto týždňa pripravených viacero možností spoločného trávenia času:

  • Športové možnosti – bowling v utorok 12.2. v Bowling Clube 300 za zvýhodnenú cenu a bezplatný vstup na plaváreň v piatok 15.2.
  • Budovanie vzťahu – romantická večera s prednáškou o manželstve v stredu 13.2. a životný príbeh manželov Staroňovcov v sobotu 16.2.
  • Kultúrne možnosti – valentínske premietanie v Kine Mier vo štvrtok 14.2. a tvorivé dielne pre celú rodinu v Galérii Umenia v sobotu 16.2. doobeda.
  • Spoločný nákup v OKEY Elektro so zľavou 10 % kedykoľvek počas týždňa.

Čo je podľa Vás najzaujímavejšia ponuka v rámci Národného Týždňa manželstva?

Plagát podujatia (zväčšiť)

V ponuke sú rôzne možnosti a každý si môže vybrať, čo mu najviac vyhovuje. Určite však bude veľmi prínosné vypočuť si, s akými problémami sa na svojej ceste životom stretli manželia Staroňovci a ako sa s nimi popasovali. Verím, že to poslucháčov povzbudí, aby sa vo svojich manželstvách nevzdávali a hľadali spoločné riešenia.

Čo je potrebné si so sebou zobrať? Treba sa registrovať?

Na plaváreň plavky a uterák, inak nikde nič… Je potrebné vopred sa prihlásiť na tvorivé dielne v galérii. Registrácia na večeru je už žiaľ ukončená. Ostatné akcie sú bez registrácie.

Chcete ešte niečo povedať čitateľom?

Budeme veľmi radi, keď si počas NTM urobíte čas pre svojho partnera a pridáte sa k nám na niektorom podujatí.

Viac informácií o NTM v Nových Zámkoch nájdete na www.nzsvetielko.sk.

Viac informácií o NTM všeobecne nájdete na www.ntm.sk a www.vztahovo.sk.

Zdroj: o. z. Svetielko Nové Zámky, www.novezamky.sk

Hlasujte o novom názve pre RTTV Slovakia:

1 komentár k príspevku “ROZHOVOR: Národný týždeň manželstva prichádza!

Komentáre sú uzavreté.