ROZHOVOR: Sabina Šándorová

Zaskočilo ťa, že toto ocenenie dostalo mesto aj za Teen Café?

No mňa to zaskočilo ale aj príjemne potešilo, pretože máme konečne pocit, že sme docenení a že to, čo sme my spravili, si ostatní aj všímajú a že si to cenia a my máme taký pocit, že sme produktívni, že sme niečo spravili a ostatní ľudia si to uvedomujú, takže zaskočilo.

Aké sú také ďalšie plány s Teen Café do budúcnosti?

Teen Café má veľa rozbehnutých plánov, napríklad teraz, bude country festival, tam ideme pomáhať. Najväčší projekt, ktorý máme je Teen fest, bude to náš festival, a ako mladí ľudia sa ho pokúšame dať dokopy. Máme veľkú podporu dospelých, samozrejme, ale oni sú ako keby len takými krídlami a len takí vedúci, že nám len ukážu že čo a ako a my to spravíme sami. Takže to je taká naša najväčšia výzva a najväčšie plány.

Páči sa ti že môžeš takto prijať zodpovednosť za niektoré tie úlohy?

No áno, páči, ale určite je to veľká zodpovednosť a mám pred tým obrovský rešpekt, pretože to celé stojí ako keby na nás a keď sa niečo stane, tak naozaj, naozaj to musíme brať zodpovedne.

V blízkej budúcnosti budete mať galavečer pri príležitosti  prvého výročia Teen Café, čo by si povedala, že bol najväčší úspech za prvý rok?

Tak najväčší úspech je hlavne to, že sa nám to celé podarilo a že to je ešte lepšie ako sme plánovali a že propagácia dopadla tak, že teraz sa normálne v Teen Café tlačíme. Je nás tam naozaj veľa každú sobotu, takže hlavne to, že sa nám to celé podarilo, je určite úspech.

Keby  si mala odhadnúť, koľko ľudí za večer príde do Teen Café v sobotu?

Tak do 40 ľudí určite.

Čo ich tam najviac zaujíma alebo čo ich najviac baví?

No, určite to bude karaoke alebo to, že tam môžu hrať na hudobných nástrojoch alebo pingpong, alebo nejaké občerstvenie, alebo to, že je to všetko zadarmo a to, že sa tam stretne dobrá partia, ono je to tam všetko super.

A myslíš si, že to pomohlo, čo sa týka mladých ľudí v Nových Zámkoch, že menej chodia do podnikov, kde by nemali chodiť?

Áno, aj sa nám to osvedčilo, že tam chodia chalani, ktorí sa zmenili, aj nám to povedali, že pred polrokom ešte boli niekde v parkoch a tam fajčili a pili a teraz nám tam pomáhajú, aj keď upratujeme, tak prišli na veľké upratovanie celej budovy Kompasu, takže určite áno.