Sedem zamestnancov nemocnice v Nových Zámkoch má koronavírus, traja pribudli dnes

Stan pred nemocnicou. Zdroj: Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky / Facebook

Sedem zamestnancov Fakultnej nemocnice s poliklinikou má pozitívny test na koronavírus. Jedná sa o štyroch zamestnancov Kliniky vnútorného lekárstva a troch zamestnancov kuchyne.

Včera sme informovali o štyroch zamestnancoch nemocnice s koronavírusom, jedná sa o zamestnancov Kliniky vnútorného lekárstva. Dnes sa počet nakazených zamestnancov nemocnice zvýšil, pribudli traja zamestnanci kuchyne. Hovorca Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Nových Zámkoch, Ján Baček, to dnes potvrdil. „V súčasnosti môžeme potvrdiť 7 zamestnancov nemocnice pozitívnych na Covid-19. K už medializovaným 4 zamestnancom z KVL I., ďalších 3 zamestnancov kuchyne,“ hovorí Ján Baček.Prvý štyria zamestnanci nemocnice s koronavírusom pracovali na Klinike vnútorného lekárstva 1. Všetci ostatní zamestnanci tejto kliniky, Kliniky vnútorného lekárstva 2 a pacienti na klinikách mali negatívny test. „Výsledky testov na oboch interných klinikách u zamestnancov a pacientov boli negatívne,“ hovorí Baček. Novými prípadmi medzi zamestnancami nemocnice v Nových Zámkoch sú traja zamestnanci kuchyne. Všetci traja sú momentálne doma, tak ako predošlí zamestnanci. „Toho času sú aj títo zamestnanci v domácej karanténe,“ informuje Ján Baček.Všetci ostatní zamestnanci kuchyne už boli otestovaní na koronavírus. „Následne boli otestovaní aj ostatní zamestnanci kuchyne,“ informuje Baček. Zmena, ktorá pracovala so zamestnancami, ktorí majú koronavírus, bola vymenená. „Službukonajúcich zamestnancov kuchyne sme vymenili a všetci boli poučení o sledovaní klinického prejavu ochorenia. V prípade zhoršení klinických príznakov majú kontaktovať svojho zamestnávateľa,“ hovorí Ján Baček, hovorca Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Nových Zámkoch. Najbližšie testovanie je podľa hovorcu naplánované na piatok (24.4.2020).Viac informácií o prvých štyroch pozitívnych zamestnancoch nemocnice v Nových Zámkoch nájdete vo včerajšom článku. Ďaľšie informácie ohľadom situácie v nemocnici vám prinesieme zajtra po tlačovej konferencií, ktorú organizuje Fakultná nemocnica s poliklinikou. Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na Facebooku, zajtrajšiu tlačovú konferenciu tu budeme vysielať naživo.

NAŽIVO: Spustenie odberného miesta na diagnostiku ochorenia COVID-19 vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Nových Zámkoch

Uverejnil používateľ Som Novozámčan – Všetko o Nových Zámkoch Streda 22. apríla 2020

Články o aktuálnej situácií v súvislosti s koronavírusom v Nových Zámkoch nájdete tu. Prihláste sa aj na odber Novozámockého newslettera, aby vám nič neušlo.