Silvestrovský ohňostroj nebude, Nové Zámky pošlú peniaze naň určené Prešovu

Ilustračná fotografia. Zdroj: www.pexels.com

V piatok 6.decembra vybuchol plyn v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove. Tragédia si vyžiadala 7 obetí. Pomôcť obyvateľom zničenej bytovky sa rozhodlo aj mesto Nové Zámky, nie je jediným mestom, ktoré sa vzdá ohňostroja.Tragédia, ktoré sa stala na začiatku decembra v Prešove zasiahla a pripravila o domov množstvo ľudí. Krátko po tragédií založilo mesto Prešov transparentný účet, kde mohli ľudia pomôcť poškodeným. Pred Vianocami vyplatilo mesto Prešov poškodeným 345 250 Eur z transparentného účtu, pričom je naň ešte stále možné poslať peniaze. Táto vysoká suma ukazuje, že táto udalosť zasiahla ľudí z celého Slovenska, ktorí sa rozhodli pomôcť.

Krátko po výbuchu na miesto dorazili záchranné zložky. Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky
Poškodeným pomohli a plánujú pomôcť aj viaceré samosprávy. Mestá Brezno, Banská Bystrica, Prievidza a ďalšie sa vzdali časti Silvestrovského programu i ohňostroja, ušetrené peniaze poslali na transparentný účet určený na pomoc poškodeným. Iné samosprávy poslali určitú sumu z ich rozpočtu.

Pomôcť sa rozhodla i neďaleká obec Čechy, ktorá poslala poškodeným v Prešove i rodinám obetí havárie autobusu pri Nitre sumu 200 Eur. „Obecné zastupiteľstvo v Čechách zo svojho veľmi skromného prebytku finančného hospodárenia za rok 2019 na zasadnutí dňa 13.decembra 2019 odsúhlasilo finančný príspevok pre postihnuté rodiny pri tragickej havárii autobusu neďaleko Nitry ako i dotknuté rodiny tragickým výbuchom bytovky v Prešove v sume 200€,“ píše starosta obce Jozef Baranovič na sociálnej sieti.Aj mesto Nové Zámky sa rozhodlo pomôcť ľuďom, ktorých pripravil výbuch plynu o domov. Silvestrovský ohňostroj nebude, ušetrené peniaze poputujú na transparentný účet mesta Prešov. Silvestrovský program však ostáva bez zmeny.

„Mesto Nové Zámky sa pripojilo k samosprávam, ktoré tento rok zo silvestrovských osláv vynechali obvyklý ohňostroj. Ušetrenú sumu sa mesto rozhodlo poukázať mestu Prešov v prospech obyvateľov bytovky zničenej výbuchom plynu,“ informuje mesto Nové Zámky.

Zabaviť sa však budete môcť i bez ohňostroja. Silvestrovská párty, ktorá sa uskutoční v utorok začína o pol jedenástej večer. Počas večera vám bude hrať DJ Laci.


Zdroj: www.novezamky.sk, www.presov.sk, Facebook/Jozef Baranovič