Strom darom: Venujte strom svojim najbližším a pomôžte prírode v meste !

Projekt „Strom darom“ bol založený 25.júla.2017 malou skupinou ľudí, ktorí sa inšpirovali zahraničným projektom The People’s wood (Les Ľudí).  Projekt získal povolenie na výsadbu stromov pred Kinom Mier a dnes tam už stojí niekoľko desiatok stromov. Cieľom projektu je rozvíjať a chrániť verejné priestory na ktorých sa nachádza, alebo by mohla byť vysadená zeleň.

Príspevok na FaceBooku o založení projektu:

Dnes 21.4.2018 sa konala už 2. výsadba stromom pred Kinom Mier. Strom môže zakúpiť ktokoľvek cez jednoduchý formulár , môžete k nemu pridať vlastné venovanie a získate aj darovací certifikát.

Dočasná darovacia tabuľka na strome

Na dnešnej akcii sa zúčastnilo aj mnoho dobrovoľníkov, pomôcť mohol prísť ktokoľvek. Podľa organizátorov prišlo približne 40 ľudí, ktorí mali záujem o pomoc pri výsadbe. Projekt podporilo aj mesto, ktoré na túto akciu požičalo náradie, občerstvenie a vodu na prvotné zaliatie vysadených stromov. Minulý rok mesto prispelo  štyrmi platanmi z finančného daru Slovenskej sporiteľne vo výške 700  eur.

Občerstvenie a informácie ste našli v stánku pred kinom Mier v Nových Zámkoch.

Celú akciu zorganizoval tím projektu STROM DAROM úplne nezištne. Podporiť tento projekt môžete kedykoľvek kúpou stromu. K projektu sa pre RTTV Slovakia vyjadril aj primátor mesta Nové Zámky Mgr. art.  Otokar Klein:

„Dobrý deň, áno dnes sme boli, sadili stromčeky vedúci jednotlivých odborov MU a sadili obyvatelia mesta. Som vďačný každému jednotlivcovi aj skupine, komu záleží na tomto meste a je v ňom ochota akokoľvek prispieť jeho skrášleniu a zlepšeniu. Som zástancom myšlienky, že spoločne to ide jednoduchšie a ak si budeme navzájom pomáhať,určite cieľ dosiahneme jednoduchšie !!!! Ďakujem každému, kto prišiel a priložil ruku k dielu.“.

Aj o 12:00 sa ešte pracovalo na výsadbe stromov.
Tím projektu STROM DAROM 

[post_gallery]