Strom darom: Venujte strom svojim najbližším a pomôžte prírode v meste !

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Projekt „Strom darom“ bol založený 25.júla.2017 malou skupinou ľudí, ktorí sa inšpirovali zahraničným projektom The People’s wood (Les Ľudí).  Projekt získal povolenie na výsadbu stromov pred Kinom Mier a dnes tam už stojí niekoľko desiatok stromov. Cieľom projektu je rozvíjať a chrániť verejné priestory na ktorých sa nachádza, alebo by mohla byť vysadená zeleň.

Príspevok na FaceBooku o založení projektu:

Dnes 21.4.2018 sa konala už 2. výsadba stromom pred Kinom Mier. Strom môže zakúpiť ktokoľvek cez jednoduchý formulár , môžete k nemu pridať vlastné venovanie a získate aj darovací certifikát.

Dočasná darovacia tabuľka na strome

Na dnešnej akcii sa zúčastnilo aj mnoho dobrovoľníkov, pomôcť mohol prísť ktokoľvek. Podľa organizátorov prišlo približne 40 ľudí, ktorí mali záujem o pomoc pri výsadbe. Projekt podporilo aj mesto, ktoré na túto akciu požičalo náradie, občerstvenie a vodu na prvotné zaliatie vysadených stromov. Minulý rok mesto prispelo  štyrmi platanmi z finančného daru Slovenskej sporiteľne vo výške 700  eur.

Občerstvenie a informácie ste našli v stánku pred kinom Mier v Nových Zámkoch.

Celú akciu zorganizoval tím projektu STROM DAROM úplne nezištne. Podporiť tento projekt môžete kedykoľvek kúpou stromu. K projektu sa pre RTTV Slovakia vyjadril aj primátor mesta Nové Zámky Mgr. art.  Otokar Klein:

„Dobrý deň, áno dnes sme boli, sadili stromčeky vedúci jednotlivých odborov MU a sadili obyvatelia mesta. Som vďačný každému jednotlivcovi aj skupine, komu záleží na tomto meste a je v ňom ochota akokoľvek prispieť jeho skrášleniu a zlepšeniu. Som zástancom myšlienky, že spoločne to ide jednoduchšie a ak si budeme navzájom pomáhať,určite cieľ dosiahneme jednoduchšie !!!! Ďakujem každému, kto prišiel a priložil ruku k dielu.“.

Aj o 12:00 sa ešte pracovalo na výsadbe stromov.
Tím projektu STROM DAROM 

[post_gallery]

Richard Prutkay

Autor článku: Richard Prutkay

Založil som a dodnes spravujem regionálny spravodajský portál Som Novozámčan. Záleží mi na mojom rodnom meste Nové Zámky a preto sa ho snažím zlepšovať prostredníctvom mojej práce v Som Novozámčan a Teen Media.

Vytlačiť článok
Zdieľajte článok:

Komentáre - Vyjadrite svoj názor:

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.