Štyri cenné kovy z krosových Majstrovstiev Slovenska sú v Nových Zámkoch

Miroslav Ozorák medzi mužmi – míliarmi.

Posledným tohtoročným majstrovským šampionátom Slovenského atletického zväzu boli Majstrovstvá Slovenska v cezpoľnom behu jednotlivcov a družstiev pre všetky vekové kategórie. Miesto plánovanej Dubnice nad Váhom sa nakoniec minulú sobotu uskutočnili v okolí vodného diela v Bratislave – Čunove.

Napriek skutočnosti, že momentálne Atletický club Nové Zámky nedisponuje viacerými špičkovými bežcami, ktorí v minulosti zbierali medailové umiestnenia v súťažiach jednotlivcov ako boli Dana a Lucia Janečkové, Imrich Magyar, Jana Styková, Gabriel Švajda, či Csilla Fugliová, v súťažiach družstiev vďaka silnejšej bežeckej základni získali ich pretekári cenné dve strieborné a dve bronzové medaile.Aj vďaka tejto bilancii boli v bodovaní M SR jednotlivcov a družstiev na celkovom výbornom 3.mieste so ziskom 41 bodov. Najlepšia bola Slávia TU Bratislava s 57 bodmi pred Duklou Banská Bystrica, ktorá získala 44 bodov. Minimálne jedno družstvo v dvanástich vekových kategóriách postavilo 21 klubov, na šampionáte štartovalo celkovo 359 pretekárov zo 71 klubov Slovenska.

Gergö Szarka po štarte juniorov.

O dve strieborné medaile sa zaslúžili kolektívy starších žiakov a mužov – míliarov. Len tesne unikol titul Majstra Slovenska starším žiakom, ktorí bežali v zložení Benjamín Šabík, Ákos Nagy, Peter Csikós a Samuel Róža.

Najlepšie z nich dobehol na 4.mieste medzi jednotlivcami Benjamín Šabík a nebyť jeho opatrnému začiatku na trojkilometrovej vzdialenosti, mohol skončiť minimálne na 3.medailovej pozícii. Družstvo mužov – míliarov tvorili Ján Dömény, Miroslav Ozorák a Dominik Zaťko, ktorí tesne zdolali na treťom mieste súťažiaci kolektív Dukly Banskej Bystrice.Dva bronzy pridali juniori a dorastenci. Juniori v zložení Gergö Szarka, Boris Habrda a Tadeáš Valent. Gergö Szarka sa až do predposledného kilometra na šesťkilometrovej vzdialenosti držal na medailovej pozícii, žiaľ nešťastný pád na jednej z umelých prekážok ho vyviedol z rytmu  tak, že nakoniec skončil na 8.mieste.

Dorastenci bežali v zložení Bence Fonód, Regö Dániel, Simon Valent a Máté Varga a svojimi bežeckými výkonmi potvrdili svoje medailové umiestnenie. Na štvrtom mieste skončili mladší žiaci v zložení Oliver Svorad, Erik Kostoláni, Samko Laho a Mário Stjepanovič.

štart st.žiaci MSR v cez.behu BA 20.11.2021 v zelenom zľava Peter Csikós,Benjamín Šabík a Ákos Nagy.

Darilo sa aj B družstvu starších žiakov, ktorí skončili na 5.mieste a kolektív tvorili pretekári Martin Halmeš, Oliver Zachar so Sebastiánom Petrovicsom.

Novozámockým atlétom sa darilo

Podľa predbežného poradia by mal novozámocký AC skončiť v hodnotení úspešnosti klubov zo všetkých majstrovských súťaží jednotlivcov a družstiev v hale, pričom tam boli M SR len pre dospelých a juniorov, na dráhe, v behoch a chôdzi na ceste a v cezpoľnom behu najhoršie na 10.mieste na Slovensku so ziskom 390 bodov.Jeho pretekári ukončia atletickú sezónu 2021 so ziskom 9 zlatých, 14 strieborných a 11 bronzových medailí. Aktivita výboru klubu zameraná  na súťaže družstiev, ktoré majú svoje súťaže na úrovni Majstrovstiev Slovenska, sa odvďačila ziskom dvoch zlatých, dvoch strieborných a dvoch bronzových medailí.

St.žiaci 2.miesto M SR cez.beh s trénermi A.Jakubcová,Š.Straňovský,zľva Oliver Zachar,Benjamín Šabík,Ákos Nagy a Samuel Róža.

V neoficiálnom bodovaní prvých ôsmych miest zo všetkých súťaží družstiev na úrovni M SR sa stal Atletický club Nové Zámky so ziskom 53 bodov najlepším klubom na Slovensku.Druhá so 40 bodmi skončila Slávia STU Bratislava, tretí bol AC Malacky so ziskom 38 bodov. Minimálne jeden bod zo súťaži družstiev získalo 27 klubov Slovenska z takmer 200 registrovaných atletických klubov.