Štyria zamestnanci nemocnice v Nových Zámkoch majú koronavírus

Ilustračná fotografia (Červený stan pred nemocnicou)

U štyroch zamestnancov Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Nových Zámkoch bol potvrdený koronavírus. Jedná sa o zamestnancov Kliniky vnútorného lekárstva.Štyria zamestnanci Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Nových Zámkoch majú koronavírus, potvrdil to hovorca nemocnice Ján Baček. Všetci štyria pracujú na Klinike vnútorného lekárstva 1. „Môžeme potvrdiť, že štyria naši zamestnanci mali pozitívne testy na Covid-19. Ide o štyroch zamestnancov KVL I,“ povedal Ján Baček pre spravodajský portál Som Novozámčan. Ako sa zamestnanci nemocnice novým vírusom nakazili zatiaľ známe nie je. Otestovaný boli kvôli podozreniu na ochorenie COVID-19. „Robíme testovanie zamestnancov a pacientov pri podozrení, nie vtedy ak majú klinické ťažkosti. Ako došlo k nákaze týchto 4 zamestnancov je predmetom epidemiologického skúmania pracovníkov našej nemocnice a pracovníkov Regionálneho úradu verejného zdravotníctva,“ hovorí Baček. Podľa hovorcu sa pracuje aj s variantou, že sa zamestnanci nakazili mimo nemocnice.Všetci štyria zamestnanci sa aktuálne nachádzajú doma, ani jeden z nich zatiaľ nemá príznaky ochorenia COVID-19. „Toho času sú všetci štyria zamestnanci v domácej karanténe, nemajú žiadne príznaky a ani zdravotné ťažkosti,“ informuje Ján Baček. Nemocnica sa na základe tejto udalosti rozhodla sprísniť terajšie opatrenia, ktoré proti šíreniu vírusu zaviedla. „Nemocnica okamžite prijala prísnejšie opatrenia, hlavne v oblasti striktného dodržiavania osobnej hygieny, nosenia rúšok a správneho používania osobných ochranných prostriedkov pri práci,“ hovorí Baček.Klinika vnútorného lekárstva 1, kde pracovali štyria zamestnanci s koronavírusom zatiaľ funguje v bežnom režime. Aby sa predišlo rozširovaniu vírusu spravila nemocnica testy na koronavírus aj u ostatných pracovníkov kliniky. Všetky testy mali zatiaľ negatívny výsledok. Testy na COVID-19 sme vykonali aj u ostatných pracovníkov a pacientov internej kliniky (KVL I.), dokonca aj na druhej internej klinike (KVL II.), doteraz s negatívnym výsledkom,“ informuje Baček. 

Nemocnica začala testovať aj zamestnancov, ktorí nepracujú na Klinike vnútorného lekárstva. „Priebežne testujeme skupiny zamestnancov, ktorí pracujú hlavne v nárazníkových červených zónach,“ informuje Ján Baček, hovorca Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Nových Zámkoch. Podľa hovorcu nemocnice vykonaných už viac ako 600 testov na koronavírus, zatiaľ s negatívnym výsledkom. „Výsledky priebežne prichádzajú, zatiaľ sú všetky negatívne. Všetky výsledky budú známe zajtra,“ hovorí Baček.

Články o aktuálnej situácií v súvislosti s koronavírusom v Nových Zámkoch nájdete tu. Prihláste sa aj na odber Novozámockého newslettera, aby vám nič neušlo.

1 komentár k príspevku “Štyria zamestnanci nemocnice v Nových Zámkoch majú koronavírus

Komentáre sú uzavreté.