Tento týždeň bude patriť najmä hudobným vystúpeniam, ale aj hokejovému zápasu

Hudobné koncerty, výstavy, ale aj hokejový zápas. V Dome kultúry si budete môcť vypočuť známe spevácke trio La Gioia alebo aj prevedenia hudobných diel Wolfganga Amadea Mozarta.

Predstavenie knihy Denník bežkyne (18. 11. 2019)
Úvahy, krátke myšlienky či pocity. Aj o tom je ranný beh, ktorý opisuje a prostredníctvom fotografií zachytáva publicistka Ildikó Száz vo svojej knihe Denník bežkyne. Publikáciu predstaví Lilla Bolemant v Knižnici Antona Bernoláka o 18.00 h. Viac informácií nájdete tu.

„Bojujte a ak treba, položte aj život!“ (26.9.2019 – 22.11.2019)

Výstava v Múzeu Jána Thaina s názvom “Bojujte a ak treba, položte aj život!“ reflektuje udalosti revolučných rokov 1848 – 1849. Výstava bola otvorená ešte minulý mesiac ale potrvá takmer do konca novembra. Viac informácií nájdete tu.

Posunky a úkroky (24.10.2019 – 30.11.2019)

V Galérii Ernesta Zmetáka máte ešte možnosť navštíviť výstavu Rastislava Podhorského. „V Podhorského prácach sú sociálne, rodovo, vekovo či rolovo konkretizované ľudské typy vycelené a vyceľujúce sa zo sveta ako jeho „časti bez účasti,“ informuje kurátor výstavy Noro Lacko. Viac informácii o autorovi výstavy a jeho tvorbe nájdete tu.

Rodina bez cigariet (1.11.2019 – 11.1.2020)Rodina bez cigariet je názov celoslovenskej súťaže, ktorú organizuje Občianske združenie Rodina a spoločnosť. Úlohou 8. ročníka súťaže je vytvoriť výtvarnú prácu zameranú na témy ako sú zdravý životný štýl, spôsob trávenia voľného času, prezentovanie negatívneho postoja k fajčeniu alebo k iným návykovým látkam. Do súťaže sa môžu zapojiť žiaci ZŠ a ZUŠ z celého Slovenska. Najlepšie práce budú ocenené hodnotnými výhrami ako sú napríklad smartfóny, powerbanky či tričká s podtlačou vlastnej práce. Viac informácií nájdete na webe súťaže.

Mozaika vs. fotografia (4.11.2019 – 20.12.2019)

Mozaika verzus fotografia v pohľade Ernesta Šorokšáriho ukáže Nové Zámky v inom svetle.  Výstava bude dostupná do 20. 12. v Minigalérií Kina Mier.

La Gioia (19. 11. 2019)Spevácke trio La Gioia v doprovode Simple Lounge Quartet si môžete vypočuť v priestoroch Domu Kultúry. Lístky na galakoncert sú už dostupné v predpredaji.

Literárne korzo (21. 11. 2019)

Chcete si spríjemniť posedenie pri káve? Aj to ponúka Literárne korzo. V kaviarni Castle café sa uskutoční beseda o kultúre internetových magazínov s redakciou magazínu Dunszt.sk. Vstupné je zadarmo. Viac informácií nájdete tu. 

W. A. Mozart (23. 11. 2019)

Hudobné diela známeho virtuóza Wolfganga Amadea Mozarta zaznejú počas večera vážnej hudby v Dome Kultúry. Medzi účinkujúcich patria Komárňanský komorný orchester a Spevácky zbor maďarských pedagógov na Slovensku Lajosa Vassa. V rámci sólistov vystúpia Eva Pintérová, Pintér László, Eugen Gaál, Fekete Tamás a Sárközi Xénia. Vstup je voľný. Viac informácií o podujatí nájdete tu.

Šport

HC Mikron Nové Zámky vs. HK Nitra (22. 11. 2019)
V piatok o 18-tej hodine si v hokejovom zápase zmerajú sily HC Mikron Nové Zámky a HK Nitra.

Chcete, aby vám už žiadne novinky neušli? Prihláste sa na odber  Novozámockého Newslettera.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk