TOP 5 článkov roka 2020: Čo najviac zaujímalo Novozámčanov?

Ilustračná fotografia.

Rok 2020 sa do histórie zapísal mnohými negatívnymi ale aj pozitívnymi skutočnosťami. Novozámčanov počas roka najviac zaujímali opatrenia proti šíreniu koronavírusu v meste Nové Zámky, zaujal však aj článok o mladom umelcovi.

5. najčítanejší článok roka 2020: U ďalšej ženy z okresu Nové Zámky potvrdili koronavírus, Slovensko má 728 pozitívnych prípadov

Piate miesto v rebríčku najčítanejších článkov obsadil článok vydaný 11.apríla, počas začiatku pandémie ochorenia COVID-19. Pochopiteľne zaujímala aktuálna situácia aj Novozámčanov. Článok informoval okrem celoslovenskej situácie aj o jednom z prvých prípadov koronavírusu v meste Nové Zámky. Článok si ku dnešnému dňu prečítalo 3 515 unikátnych používateľov. Jedná sa o 2,61 % návštevníkov, ktorý navštívili spravodajský portál Som Novozámčan počas roka 2020. Článok návštevníci čítali priemerne dve minúty.


4. najčítanejší článok roka 2020: Štyria zamestnanci nemocnice v Nových Zámkoch majú koronavírus

Štvrtým najčítanejším článkom roka sa stal opäť článok o koronavíruse. Jedná sa o rozhovor s hovorcom Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Nových Zámkoch, ktorý informuje o prvých nakazených zdravotníkoch v nemocnici. Bol vydaný len niekoľko dní po článku, ktorý sa umiestnil na piatom mieste, 18. apríla 2020. Ku dnešnému dňu nazbieral článok 4 093 prečítaný, pričom si ukrojil 3,04 % zo všetkých návštevníkov. Priemer ho čitatelia čítali dve minúty a 33 sekúnd.

3. najčítanejší článok roka 2020: AKTUÁLNE: Do MHD v Nových Zámkoch sa už bez zakrytia tváre nedostanete, nemocnica zriadila stan na odklon pacientov
Tretie miesto v našom rebríčku obsadil článok informujúci o aktuálnych protipandemických opatreniach. Ten bol zameraný na zmenu pravidiel verejnej dopravy, taktiež na používanie rúšok vo vonkajších priestoroch. Vydaný bol 15. marca 2020, kedy sa začali vládne opatrenia sprísňovať. Prečítalo si ho iba o niečo viac návštevníkov ako predošlý článok, do dnešného dňa dosiahol 4 267 prečítaní. Jedná sa o 3,17 % všetkých návštev webu. Jedná sa o dlhší článok a priemerne na ňom čitatelia strávili o niečo viac ako tri minúty.

2. najčítanejší článok roka 2020: Z okresu Nové Zámky je už 6 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom

Druhé miesto v rebríčku najčítanejších článkov obsadil opäť marcový článok, vydaný 23. marca 2020. Ten informuje o nových potvrdených prípadoch ochorenia COVID-19, ktoré sa v tom čase začali vyskytovať aj v okrese Nové Zámky. Táto správa výrazne predbehla všetky predošlé, keďže si článok prečítalo 11 283 unikátnych čitateľov, čo je až 8,38 % všetkých návštev. Čitatelia na ňom priemerne strávili jednu minútu a 39 sekúnd.

1. najčítanejší článok roka 2020: AKTUÁLNE: Premiér potvrdil prvý prípad koronavírusu v okrese Nové Zámky
Prvé miesto najčítanejšieho článku z roka 2020 bez prekvapenia obsadil článok informujúci o úplne prvom prípade ochorenia COVID-19 v okrese Nové Zámky. Ten vtedy osobne potvrdil premiér Slovenskej republiky Igor Matovič. Jedná sa o článok zo 14. marca 2020. Do dnešného dňa si ho prečítalo neuveriteľných 45 363 čitateľov, čo je až 33,71 % zo všetkých článkov na webe. Týmto veľmi výrazne predbehol všetky ostatné články. Priemerne ho čiatelia Som Novozámčan čítali dve minúty a 33 sekúnd.

BONUS – Najčítanejší článok netýkajúci sa koronavírusu: Marek Kajan: Kreslenie ma najprv vôbec nebavilo a teraz svoje diela vystavujem
Do rebríčku sme sa rozhodli zaradiť po prvý krát aj bonusový článok. Všetky články, ktoré sa tento rok dostali do najčítanejšej TOP 5 sa totiž týkali tohto ochorenia. To by však zvýrazňovalo iba jednu stránku roka 2020. Najčítanejším článok, netýkajúcim sa pandémie, sa stal rozhovor s mladým umelcom a študentom medicínskej fakulty Marekom Kajanom od redaktorky Viktórie Záčekovej. Ten bol vydaný úplne na začiatku roka, 25. januára. Ku dnešnému dňu si ho prečítalo 2 024 čiateľov, ktorí ho priemerne čítali  takmer štyri minúty. Celkovo si ukrojil 1,50 % všetkých čiateľov. V rebríčku najčítanejších článkov je na siedmom mieste.

„Tento rok si budeme pamätať najmä kvôli začiatku pandémie, prísnym opatreniam či negatívnym udalostiam. Treba si však spomenúť aj na pekné chvíle roka 2020 a privítať Nový rok 2021 pozitívne. V mene celej redakcie prajem všetkým čitateľov Som Novozámčan šťastný nový rok!“ hovorí šéfredaktor SomNovozámčan.sk Richard Prutkay.

Richard Prutkay

Autor článku: Richard Prutkay

Založil som a dodnes spravujem regionálny spravodajský portál Som Novozámčan. Záleží mi na mojom rodnom meste Nové Zámky a preto sa ho snažím zlepšovať prostredníctvom mojej práce v Som Novozámčan a Teen Media.

Zdieľajte článok:

Komentáre - Vyjadrite svoj názor: