Tržnica v Nových Zámkoch bude od zajtra opäť otvorená

Ilustračná fotografia. Zdroj: Tržnica Nové Zámky/Facebook

Trhovisko v Nových Zámkoch bolo z dôvodu vládnych opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19 uzatvorené. V rámci prvej fázy otvárania ekonomiky bude mestská tržnica od zajtra otvorená.Tržnica v Nových Zámkoch bola od 14. marca uzatvorená pre predávajúcich i kupujúcich, otvorených bolo iba niekoľko prevádzok na Tržnici. Od zajtrajšieho dňa bude mestské trhovisko v Nových Zámkoch opäť otvorené. Vláda povolila otváranie vonkajších trhovísk v rámci prvej zo štyroch fáz otvárania ekonomiky. Tieto fázy predstavil premiér Slovenskej republiky Igor Matovič.

Otvorenie Tržnice v Nových Zámkoch bolo oznámené dnes cez Facebookovú stránku tržnice. „Tržnica v Nových Zámkoch sa otvára 24.4.2020 o 6:00 hodine,“ píšu správcovia tržnice na sociálnej sieti. Nakúpiť tam bude možné už od zajtra. Pre kupujúcich však bude platiť niekoľko podmienok.Vstup na trhovisko bude možný iba cez bránu cez bránu pri parkovisku. Pohyb ľudí na Tržnici bude monitorovaní. „Vstup aj výstup na tržnicu bude regulovaný,“ píše sa na Facebooku Tržnice. Aby sa predišlo blízkemu kontaktu kupujúcich, naraz bude na tržnici môcť byť iba určitý počet ľudí. „Na trhovisko bude pustený presný počet kupujúcich, ktorý sa určí podľa m2 predajnej plochy,“ informuje Tržnica Nové Zámky.Tak ako v iných prevádzkach, každý, kto príde nakupovať na tržnicu, bude musieť mať rúško aj rukavice. Vyznačený bude aj smer, ktorým bude treba tržnicou prechádzať. „Kupujúci sa budú môcť pohybovať po tržnici len jedným smerom, ktorý bude vyznačený,“ informuje Tržnica. Kupujúci sa taktiež nebudú môcť zdržiavať v skupinách, bude nutné dodržiavať minimálne dvojmetrový odstup. Nebude možné priniesť si ani vlastné nápoje či jedlo. „Na trhovisku sa zakazuje konzumácia potravín a nápojov,“ informuje Tržnica.

Články o aktuálnej situácií v súvislosti s koronavírusom v Nových Zámkoch nájdete tu. Prihláste sa aj na odber Novozámockého newslettera, aby vám nič neušlo.