Jesenný ekofestival, Upracme si Nové Zámky, verejné korčuľovanie a mnoho ďalšieho

Ilustračná fotografia. Zdroj: archív Som Novozámčan

Neviete kam cez týždeň? Nové Zámky vám ponúkajú skutočne pestrý program na celý týždeň. Pre nadšencov múzeí a galérií sú stále dostupné výstavy, čakajú vás i koncerty, festivaly a mnoho iných podujatí, tak si ich nenechajte ujsť.

Jesenný ekofestival (21.10.2019)

XXVII. JESENNÝ EKOFESTIVAL sa bude venovať téme adaptačných opatrení na zmenu klímy v mestách. Počas dňa si budete môcť vypočuť prednášku od Pavla Štastného, ktorý je národným expertom na klimatológiu. Hovoriť bude okrem iného aj o príčinách zmeny klímy a dôsledkoch týchto zmien. Uskutoční sa i projekcia filmov Klimatická chyba či Proti prúdu: Cesta klimatickej nádeje. Festival bude prebiehať v pondelok v Kine Mier. Prísť môžete o 9-tej hodine, 11-tej hodine alebo o pol šiestej.Ak vás zaujíma zmena klímy, zaujať by vás mohol i náš rozhovor s klimatologičkou.

„Bojujte a ak treba, položte aj život!“ (26.9.2019 – 22.11.2019)

Nová výstava v Múzeu Jána Thaina s názvom “Bojujte a ak treba, položte aj život!“ má reflektovať na udalosti revolučných rokov 1848 – 1849. Výstava bola otvorené ešte minulý mesiac ale potrvá takmer do konca novembra. Viac informácií nájdete tu.

Kino pre seniorov (22.10.2019)

Pri príležitosti mesiaca úcty k starším bude Kino Mier premietať v utorok o 15-tej hodine českú romantickú komédiu Leto s gentlemanom.

Verejné korčuľovanie (21.9.2019 – 3.11.2019)
Zimný štadión opäť otvára ľadovú plochu pre všetkých milovníkov korčuľovania. Rozpis na tento mesiac a jesenné prázdniny nájdete tu.

Slávnostné odhalenie busty (22.10.2019)

Slávnostné odhalenie busty Jiřího Jelínka a symbolického hrobu československých legionárov sa uskutoční v utorok o 16-tej hodine na cintoríne sv. Jozefa. Táto busta bude pripomínať legionárov, ktorý v roku 1919 zahynuli na území mesta Nové Zámky.

PERTU N13 (5.9.2019 – 19.10.2019)

Galéria Ernesta Zmetáka predstavuje trinásty ročník projektu PERTU. Program výstavy je zameraný na hľadanie analógií v súčasnom slovenskom a maďarskom výtvarnom umení. Aktérmi aktuálneho ročníka sú ťažiskové osobnosti konceptuálneho a neokonceptuálneho umenia: Endre Tót a Monogramista T.D. Hoci sa títo umelci nikdy nestretli, spája ich všestrannosť, hravosť, humor, jemná irónia, záľuba vo výtvarných experimentoch, paradoxoch a vizuálnych metaforách. Viac informácii nájdete tu.

Deň otvorených dverí v RESC (24.10.2019)

Vo štvrtok od deviatej do 17-tej hodiny si budete môcť pozrieť priestory Regionálne edukačno – sociálneho centra na ulici Pod kopcom.

Peter Lipa & Band (24.10.2019)

Hudobný večer s najvýznamnejšou osobnosťou jazzovej scény sa uskutoční vo štvrtok o 19-tej hodine v Irish Castle pube na Majzonovom Námestí. Vstupenky na koncert Peter Lipa & Band si môžete zakúpiť priamo na mieste a budú vás stáť 15 Eur.

Upracme si Nové Zámky (25.10.2019)
S kamarátkou sa už nevedeli pozerať na neporiadok v meste. Dve novozámčanky organizujú podujatie Upracme si Nové Zámky, ktorého cieľom je skrášliť mesto a pomôcť planéte. Upratovanie začína v piatok, 25. októbra, o 13-tej hodine. Všetci záujemcovia sa o tomto čase stretnú pred Mestským úradom na Hlavnom Námestí. Viac sa dočítate v článku.

100. výročie divadla v Nových Zámkoch (27.10.2019)

Slávnostný program pri príležitosti stého výročia slovenského ochotníckeho divadla v Nových Zámkoch sa uskutoční v nedeľu o 15-tej hodine v Dome Kultúry na Hlavnom Námestí.

Chcete, aby vám už žiadne novinky neušli? Prihláste sa na odber  Novozámockého Newslettera.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Viete o podujatí, ktoré tu nie je? Napíšte nám na info@somnovozamcan.sk Ďakujeme!

Zdroj: www.novezamky.sk
Richard Prutkay

Autor článku: Richard Prutkay

Založil som a dodnes spravujem regionálny spravodajský portál Som Novozámčan. Záleží mi na mojom rodnom meste Nové Zámky a preto sa ho snažím zlepšovať prostredníctvom mojej práce v Som Novozámčan a Teen Media.

Zdieľajte článok:

Komentáre - Vyjadrite svoj názor: