U ďalšej ženy z okresu Nové Zámky potvrdili koronavírus, Slovensko má 728 pozitívnych prípadov

Ilustračná fotografia. Zdroj: Pexels

U staršej ženy z okresu Nové Zámky potvrdili na Veľký piatok koronavírus, celkovo na Slovensku za tento deň pribudlo 13 nových pozitívnych prípadov nákazy vírusom COVID-19. V súvislosti s koronavírusom je aktuálne hospitalizovaných 147 pacientov.

Na Slovensku za včerajší deň pribudlo 13 nových pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19. Celkovo je na  Slovensku 728 ľudí s pozitívnym testom na koronavírus. „Laboratóriá vyšetrili 2174 vzoriek, z toho 2161 bolo negatívnych. Počet testov s negatívnym výsledkom tak na Slovensku dosiahol 25 118,“ informuje Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky pod vedením Mareka Krajčího.Testovanie prebieha v súkromných i štátnych laboratóriách, najviac pozitívnych prípadov bolo odhalených v štátnom vlastnených laboratóriách. „Z celkového počtu 2174 testov za štvrtok štátne laboratóriá urobili 1191 testov, zachytili 11 pozitívnych osôb, súkromné laboratóriá urobili 983 testov, dva boli pozitívne,“ informuje Ministerstvo.V súvislosti s novým koronavírusom je v Slovenských nemocniciach podľa údajov z Národného centra zdravotníckych informácií hospitalizovaných 147 pacientov. U 44 z nich už koronavírus potvrdený bol, 103 pacientov zatiaľ čaká na výsledok testu. Na Slovensku sa vyliečilo už viac než dvadsať ľudí. „Z ochorenia sa doteraz podarilo vyliečiť 23 pacientov. Chorobe doteraz podľahli dve osoby,“ informuje Ministerstvo zdravotníctva. Najohrozenejšou kategóriou v súvislosti s týmto ochorením sú starší ľudia nad 65 rokov. V tejto vekovej kategórií má Slovensko 57 nakazených ľudí.Medzi ľuďmi, ktorí mali na Veľký piatok pozitívny test na ochorenie COVID-19 sa nachádza aj 60 ročná žena z okresu Nové Zámky. Z okresu aktuálne pochádza 18 ľudí s koronavírusom, pričom prvý prípad sa v okrese Nové Zámky objavil v polovici marca. Najvyšší počet nakazených stále pochádza z Bratislavského kraja, u 207 ľudí z tohto kraja potvrdili koronavírus. Z nitrianskeho kraja aktuálne pochádza 45 pozitívnych prípadov ochorenia.

Články o aktuálnej situácií v súvislosti s koronavírusom v Nových Zámkoch nájdete tu. Prihláste sa aj na odber Novozámockého newslettera, aby vám nič neušlo.