Nové Zámky budú opäť čistejšie, priložiť ruku k dielu môžete i vy

Plagát podujatia

S kamarátkou sa už nevedeli pozerať na neporiadok v meste. Preto organizujú podujatie Upracme si Nové Zámky, ktorého cieľom je skrášliť mesto a pomôcť planéte.

Erika Sádovská a Andrea Šipošová organizujú akciu Upracme si Nové Zámky, ich inšpiráciou bolo podobné podujatie v Šuranoch. „Jednoducho sme sa s kamarátkou už nevydržali pozerať na neporiadok. Prvé mesto, ktoré bolo upratané, bolo mesto Šurany a ja som sa v tom rozhodla pokračovať,“ hovoria organizátorky eko-podujatia. Propagáciu podujatia začali len nedávno najmä prostredníctvom sociálnych sietí, aktuálne očakávajú približne 15 ľudí. „Zatiaľ očakávame okolo 15 ľudí, tak dúfam, že sa ešte dáky ľudia pridajú,“ hovoria.K organizácií takéhoto podujatia je však potrebné i materiálne zabezpečenie, zaujímalo nás, kto ho zabezpečuje. „Mesto Nové Zámky. Všetko som s nimi prediskutovala, zabezpečia vrecia, rukavice a aj miesto, kam dať odpad,“ hovoria organizátorky. Mesto však akciu podporuje aj inak, „Dokonca sa zamestnanci mestského úradu tiež zapoja do upratovania,“ konštatujú organizátorky Erika Sádovská a Andrea Šipošová.

Upratovanie začína v piatok, 25. októbra, o 13-tej hodine. Všetci záujemcovia sa o tomto čase stretnú pred Mestským úradom na Hlavnom Námestí. Koniec je naplánovaný na 17-tu hodinu. Svoju účasť môžete nahlásiť v udalosti na Facebooku, projekt nájdete aj na Instagrame.

Plagát podujatia.