V nemocnici sa začnú opäť vykonávať plánované operácie, ale s prísnymi pravidlami

Ilustračná fotografia. Zdroj: archív Som Novozámčan

Nemocnica v Nových Zámkoch od dnes začína opäť poskytovať komplexnú zdravotnú starostlivosť, vrátane plánovaných operácií. Všetci pacienti však budú musieť dodržiavať prísne opatrenia proti šíreniu koronavírusu.

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Nových Zámkoch dnes oznámila, že opäť poskytuje komplexnú zdravotnú starostlivosť. Znamená to, že sa uskutočnia aj plánované operácie, keďže nemocnica doteraz vykonávala iba urgentné zákroky. Začatie operatívy spomínal riaditeľ nemocnice Daniel Žingor už v sobotu, keď nemocnicu navštívil minister zdravotníctva Marek Krajčí. „Postupne zvažujeme od budúceho týždňa to spustiť. Určite nie hneď tie najväčšie výkony, ktoré by boli spojené s veľkými stratami krvi, ale je to na pláne postupného zapájania aj elektívnej operatívy,“ povedal v sobotu Daniel Žingor.Nemocnica dnes oznámila, že začína opäť poskytovať komplexnú zdravotnú starostlivosť, vrátane plánovaných operácií. V nemocnici však platia prísne pravidlá, ktoré majú zabrániť rozširovaniu nákazy COVID-19. „FNsP Nové Zámky od dnešného dňa 30.4.2020 poskytuje komplexnú zdravotnú starostlivosť. To znamená, že sa budú vykonávať aj plánované operácie, no s prísnymi pravidlami na ochranu verejného zdravia,“ informuje hovorca Fakultnej nemocnice s poliklinikou Nové Zámky Ján Baček.Pacientov, ktorí aktuálne čakajú na zákrok, prosí nemocnica o trpezlivosť. „Ľudí, ktorí čakali na zákrok, prosíme o trpezlivosť. Plánovaná zdravotná starostlivosť sa bude riadiť Klinickým protokolom,“ informuje Ján Baček. Presné inštrukcie čakajúcim pacientom pošle klinika alebo oddelenie nemocnice. „Jednotlivé oddelenia a kliniky vás budú postupne kontaktovať s termínmi a presnými inštrukciami ako postupovať,“ povedal Baček.

Články o aktuálnej situácií v súvislosti s koronavírusom v Nových Zámkoch nájdete tu. Prihláste sa aj na odber Novozámockého newslettera, aby vám nič neušlo.