V okrese Nové Zámky pribudlo viacero nakazených, celkovo v stredu pribudlo 114 pozitívnych prípadov

Ilustračná fotografia. Zdroj: Pexels

Počas včerajšieho dňa na Slovensku pribudlo 114 pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19. Medzi novými prípadmi je aj 5 ľudí z okresu Nové Zámky.V stredu na Slovensku pribudlo 114 ľudí s pozitívnym testom na nový koronavírus.  Laboratória včera vyšetrili takmer 3000 vzoriek. „Laboratória vyšetrili spolu za včera 2967 vzoriek,“ informuje Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky. Celkovo sa tak počet nakazených na Slovensku zvýšil na 977 pozitívnych prípadov. „Celkový počet testov s negatívnym výsledkom je 33 481,“ informuje Ministerstvo.Podľa štatistík z Národného centra zdravotníckych informácií  je v súvislosti s koronavírusom v Slovenských nemocniciach hospitalizovaných 165 ľudí. U 73 už z nich bolo ochorenie COVID-19 potvrdené, 92 ľudí čaká na výsledok testu. „Na JIS je 7 pacientov, 2 sú na umelej pľúcnej ventilácii,“ informuje Ministerstvo zdravotníctva.Medzi novými prípadmi je aj 5 ľudí z okresu Nové Zámky. Jedná sa o 39 ročného muža, 29 ročnú ženu, 43 ročnú ženu, 44 ročnú ženu a 55 ročnú ženu. Spolu s týmito novými prípadmi z okresu Nové Zámky pochádza 25 ľudí s pozitívnym testom na koronavírus. Prvý prípad sa v okrese objavil v polovici marca.

Články o aktuálnej situácií v súvislosti s koronavírusom v Nových Zámkoch nájdete tu. Prihláste sa aj na odber Novozámockého newslettera, aby vám nič neušlo.

Autor článku: Richard Prutkay

Založil som a dodnes spravujem regionálny spravodajský portál Som Novozámčan. Záleží mi na mojom rodnom meste Nové Zámky a preto sa ho snažím zlepšovať prostredníctvom mojej práce v Som Novozámčan a Teen Media.

Zdieľajte článok: