V okrese Nové Zámky pribudol ďalší nakazený, celkovo na Slovensku pribudlo 19 nových prípadov ochorenia COVID-19

Ilustračná fotografia. Zdroj: Polina Tankilevitch (Pexels)

Počet nakazených na Slovensku sa opäť zvýšil, v stredu pribudlo 19 ľudí s pozitívnym testom na nový vírus COVID-19. Medzi novými prípadmi je aj muž stredného veku z okresu Nové Zámky.V stredu pribudlo na Slovensku 19 nových prípadov ochorenia COVID-19. „Laboratóriá vyšetrili 1690 vzoriek, z toho 1671 bolo negatívnych. Počet testov s negatívnym výsledkom tak na Slovensku dosiahol 20 670,“ informuje Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky. Počas utorka bol počet nových prípadov výrazne vyšší, pribudlo 101 pozitívnych prípadov. Celkovo sa na Slovensku aktuálne nachádza 701 ľudí, ktorí majú koronavírus.

V súvislosti s ochorením COVID-19 je podľa informácií z Národného centra zdravotníckych informácií v nemocniciach hospitalizovaných 157 pacientov. Koronavírus už bol potvrdený u 51 pacientov, 106 hospitalizovaných ľudí zatiaľ čaká na výsledok testu. „Piati pacienti sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu a dvaja pacienti sú na infektologických jednotkách intenzívnej starostlivosti, informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí,“  informuje Ministerstvo zdravotníctva.Z choroby sa na Slovensku zatiaľ podarilo vyliečiť celkovo 23 ľudí. „K 16 vyliečeným osobám pribudlo ďalších sedem ľudí z Prešovského regiónu. Piati z nich boli v domácej karanténe, dvaja boli hospitalizovaní vo Fakultnej nemocnici v Prešove,“ informuje Ministerstvo zdravotníctva.  Dvaja ľudia koronavírusu podľahli. Najohrozenejšou vekovou skupinou sú starší ľudia, na Slovensku je v súčasnosti 53 ľudí vo vekovej kategórií nad 65 rokov s pozitívnym testom na koronavírus.Medzi novými nakazenými, u ktorých bol v stredu zistený koronavírus, je aj 38 ročný muž z okresu Nové Zámky. Celkovo z okresu nakazených pochádza už 17 ľudí s koronavírusom, prvý prípad sa v okrese objavil v polovici marca. Najviac nakazených v celoslovenskom merítku pochádza z Bratislavského kraja, je to 196 pozitívnych prípadov. Z Nitrianskeho kraja aktuálne pochádza 44 pozitívnych prípadov nákazy novým vírusom. Najviac nakazených je tak ako doteraz vo vekovej kategórií od 30 do 44 rokov, je to 215 pozitívnych prípadov.

Články o aktuálnej situácií v súvislosti s koronavírusom v Nových Zámkoch nájdete tu. Prihláste sa aj na odber Novozámockého newslettera, aby vám nič neušlo.