Voľby 2020: Vládu bude zostavovať I. Matovič, R. Fico uznal prehru

Ilustračnné foto, zdroj: freepik.com

Definitívnym víťazom parlamentných volieb sa stalo hnutie OĽaNO, ktoré získalo 25,02 percenta. Smer-SD skončila ako druhá s 18,30 percenta hlasov a hneď po nich nasleduje hnutie Sme rodina s 8,24 percenta hlasov. Fico na tlačovej konferencii po zverejnení výsledkov uznal porážku Smeru. Zároveň však vyzdvihol, že sú to už piate voľby a umiestnenie nepovažuje za neúspech. 

Celoslovenské výsledky v parlamentných voľbách 2020. Zdroj: www.volbysr.skVolebný večer bol pre niektorých úspechom a pre iných zas sklamaním. Do parlamentu sa nedostali PS /Spolu, KDH, Maďarská komunitná spolupatričnosť  (MKO) a Slovenská národná strana (SNS). V rámci Nových Zámkov hlasovalo najviac ľudí práve za víťazné hnutie Igora Matoviča a najmenej hlasov dostala Demokratická strana. Mnoho Novozámčanov dalo svoj hlas aj MKO, čím ich posunuli na vyššiu priečku, ale len v rámci hlasovania v našom meste.

Výsledky parlamentných volieb 2020 v rámci obce Nové zámky. Zdroj: www.volbysr.sk

Volebná účasť v tohotoročných parlamentných voľbách dosiahla 65, 80 %. Možnosť voliť zo zahraničia využilo 49 925 Slovákov. Najvyššiu volebnú účasť zaznamenali v okrese Bratislava I. a najnižšiu v okrese Revúca.

 

Zdroj: TASR, www.volbysr.sk