Všimli ste si poškodenie cesty? Výtlky už môžete nahlasovať aj elektronicky

Ilustračná fotografia. Zdroj: FreeImages

Trápia vás výtlky na cestách v Nových Zámkoch? Mesto sa rozhodlo pomôcť vodičom a pripravilo online spôsob na nahlasovanie výtlkov.

Výtlky na cestách v meste denne strpčujú život šoférov v Nových Zámkoch. Neraz môžu spôsobiť i nehodu. Opravovali sa aj doteraz, mesto chce týmto krokom opravu zefektívniť.„Mesto na svojej internetovej stránke zriadilo formulár na nahlasovanie výtlkov na mestských komunikáciách. Po vyplnení povinných údajov môžete radnici poslať informáciu o poruche asfaltovej časti vozovky, ktorú treba opraviť,“ informuje mesto Nové Zámky v rámci najnovších Noviniek z radnice.

Vďaka možnosti nahlásiť poškodenie cesty online sa o výtlku dozvedia zamestnanci komunálnych služieb skôr a budú ho môcť opraviť rýchlejšie. Mesto sľubuje, že opravovať ich budú každý týždeň.„Mesto má k dispozícii súpravu Infraset, ktorá je účinná aj v súčasnosti, keď sa teploty pohybujú okolo nuly. Podľa informácií z mestského úradu aj samotných obyvateľov budú zamestnanci odboru komunálnych služieb pravidelne každý týždeň výtlky opravovať,“ informuje mesto Nové Zámky.

Formulár sa však netýka všetkých ciest. Online nahlasovanie je možné iba pre cesty, ktoré sú vo vlastníctve mesta. Súkromné a štátne cesty musia opraviť ich majitelia. „Podotýkame, že opravy sa budú týkať len mestských komunikácií. Na cestách prvej, druhej aj tretej triedy zabezpečuje opravy a údržbu Slovenská správa ciest alebo Regionálna správa a údržba ciest.“ dodáva radnica.V správe mesta je väčšina komunikácií. Formulár sa netýka cesty 1/64 (hlavný ťah mestom od cintorína cez Kapisztóryho ulicu, elektrosvitský most a smer na Komárno, cesty I/75 (ulice Považská, Bezručova), cesty II/563 (stará Nitrianska cesta, Simora, Gúgska), cesty III/06420 (M.R.Štefánika – od svetelnej križovatky smerom k trom mostom, Šurianska a cesty III/50815 (Dvorská cesta).

Ak chcete nahlásiť výtlk, postačí vám jeho adresa. Pre upresnenie je možné doložiť i fotografiu či možné GPS súradnice. Formulár nájdete tu.