Z okresu Nové Zámky pribudli traja ľudia s pozitívnym testom na koronavírus, najmladšou z nich je 13-ročné dievča

Ilustračná fotografia. Zdroj: Pexels.com

Na Slovensku je aktuálne koronavírusom nakazených 534 ľudí. V okrese Nové Zámky pribudli v nedeľu traja nakazení, najmladšou nakazenou z okresu je 13-ročné dievča. Na Slovensku pribudlo v nedeľu 49 pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19, celkovo je nakazených 534 Slovákov. Z ochorenia sa zatiaľ na Slovensku vyliečilo 8 pacientov. „Laboratóriá vyšetrili 1036 vzoriek, z toho 987 bolo negatívnych. Počet testov s negatívnym výsledkom tak na Slovensku dosiahol 15 657. Celkovo 36 pacientov sa nachádza v karanténnom centre. Aktuálne je podľa štatistík NCZI hospitalizovaných 180 pacientov, z toho u 72 bol koronavírus potvrdený, v 108 prípadoch sa čaká na výsledok testov. Z ochorenia sa už podarilo vyliečiť 8 ľudí. Do testovania sú zapojené aj súkromné laboratóriá, doteraz vyšetrili celkovo 2405 vzoriek,“ informuje Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky.

V okrese Nové Zámky sa prvý prípad nového ochorenia objavil v polovici marca. Aktuálne je z okresu 14 ľudí s potvrdeným koronavírusom. Traja nakazení pribudli v nedeľu, kedy na celom Slovensku pribudlo 49 pozitívnych prípadov nákazy.Medzi najnovších nakazených patrí 29 ročná žena z okresu, ktorá sa aktuálne nachádza v karanténnej stanici Akadémie Policajného zboru v Bratislave. Ďalším novým nakazeným z okresu Nové Zámky je 53 ročný muž, ktorý sa taktiež nachádza v karanténnej stanici Akadémie Policajného zboru. Najmladšou novou nakazenou z okresu Nové Zámky je 13 ročné dievča.Najviac pozitívnych prípadov nového koronavírusu sa nachádza v Bratislavskom kraji, kde je 164 nakazených. Z Nitrianskeho kraja pochádza 35 pozitívnych prípadov. Z celkového počtu nakazených je 292 mužov a 242 žien, najviac ľudí s pozitívnym testom sa nachádza v kategórií od 30 do 44 rokov.

Články o aktuálnej situácií v súvislosti s koronavírusom v Nových Zámkoch nájdete tu. Prihláste sa aj na odber Novozámockého newslettera, aby vám nič neušlo.