Zažite atmosféru filmového festivalu v našom Kine Mier

Boli ste niekedy na filmovom festivale?

Návšteva kina môže mať aj pridanú hodnotu (nehovoríme o kole a pukancoch). Na filmové festivaly zvyčajne prichádza delegácia tvorcov a protagonistov, ktorí si film pozrú spolu s divákmi.

Pred filmami je pripravené úvodné slovo, no a po projekcii sa divákom delegácia predstaví a následne prebehne na pódiu moderovaná diskusia.

Otázky kladie moderátor alebo moderátorka. Samozrejme aj diváci sa môžu čo-to opýtať, prípadne sa s delegáciou odfotiť. Na festivaloch denne prebehne súbežne vo viacerých sálach 4-5 projekcií, takze návšetvníci zažívajú filmový maratón s približne hodinovými prestávkami medzi filmami.

Plagát k filmu. Zdroj: E. Labayová

V Nových Zámkoch si spravíme ukážku jednej takej festivalovej projekcie. Pozývame vás do Kina Mier v sobotu 4. septembra o 19:30 na uvedenie slovenskej časozbernej dokumentárnej komédie mapujúcej život v jednej slovenskej dedine.

Tá sa dokonca dostala aj na titulku prestížneho amerického denníka The New York Times. V tejto slovenskej dedinke sa stalo niečo, s čím sa borí mnoho obcí a miest na Slovensku.

Po projekcii 80-minutového úsmevného filmu TO TA MONARCHIA nasleduje predstavenie delegácie a moderovaná diskusia, v ktorej sa vedúca filmového klubu porozpráva s režisérkou  – pani Vladislavou Sárkány Plančíkovou a aj s hlavnými protagonistami filmu, ktorí zavítajú do nášho kina.

Kedy a kde? 4. september, 19:30, Kino Mier, TO TA MONARCHIA