Budúci týždeň sa uskutoční Majáles a ďalšie zaujímavé podujatia, prinášame vám zoznam (18.týždeň)

Ilustračná fotografia, zdroj: Richard Prutkay

Už viete, čo budete robiť budúci týždeň? V Nových Zámkoch sa nudiť určite nebudete. Prinášame vám zoznam podujatí, kam sa môžete ísť pozrieť.

Majáles – Tradičný Novozámocký majáles začne už 30.4.2019 o 18:00 v Amfiteátri. Program bude trvať až do 22.hodiny a uvidíte umelcov ako Igor Kmeťo, Lagzi Lajcsia a ďalších. Vstupné pre dospelých sú 3 eurá, dôchodcovia a študenti zaplatia 2 eurá. Deti do 6 rokov majú vstup zdarma.

Hrady Kráľa Mateja – Múzeum Jána Thaina pre vás pripravilo výstavu o hradoch kráľa Mateja Korvína. Matej Korvín pochádzal z rodu Huňadyovcov a jeho otec Ján Huňady bol najbohatším veľmožom v Uhorsku. Kráľ Matej K. sa v pamäti národa zachoval ako dobrý kráľ. Výstavu si budete môcť pozrieť až do 23.5.2019. Článok o výstave nájdete tu.Do práce na bicykli – Celonárodná cyklosúťaž bude prebiehať od 1. do 31. mája tohto roka. Prihlásiť sa môžu školské či pracovné tímy. Viac informácií nájdete tu.

Študentské roky E. Zmetáka – Študentské roky, učitelia, spolužiaci a podnety s ktorými sa mladý výtvarník stretáva často zohrávajú kľúčový význam.  Galéria umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch venuje zvýšenú pozornosť tvorbe svojho zakladateľa a darcu zbierkového fondu, Ernesta Zmetáka. Výstava potrvá od 28. 3. až do 11. 5. 2019. Článok o výstave nájdete tu.Peter Harna – Diela tohoto umelca si môžete pozrieť až do 31.5.2019. Výstavu nájdete v Poetry café galérií v Dome kultúry.

Výtvarné spektrum 2019 – Krajské kolo tejto celoštátnej súťaže a prehliadky neprofesionálnej výtvarnej tvorby sa uskutoční 26.4.2019 o 17:00 v Cisársko Kráľovskej Jazdiarni. Súťaž organizuje Regionálne Osvetové stredisko.

Športové podujatia

MHC Štart Nové Zámky – Tatran Prešov – Novozámocký hádzanári budú v stredu, 1.5.2019 o 18:00 hrať proti Tatranu Prešov. Zápas sa uskutoční v športovej hale Milénium.

Pre najaktuálnejšie spravodajstvo nás sledujte na FaceBook-u:

Ak už si vyberiete ktorékoľvek z týchto podujatí, želáme vám príjemnú zábavu!

Kliknutím na názov podujatia zobrazíte plagát/viac informácií.

Zdroj: www.novezamky.sk